Obsługa kryptokurantów PayPal: Dlaczego Bitcoin jest wielkim interesem?

Kryptocurrency stanowi poważną konkurencję dla PayPal od czasu jego debiutu na światowej scenie finansowej. Dzieje się tak zwłaszcza dlatego, że klasa aktywów znacznie obniża opłaty transakcyjne, które są nieodłącznie związane z tradycyjnymi procesorami płatności, takimi jak Paypal, Payoneer, Amazon Pay i tym podobne.

Cóż, wygląda na to, że PayPal stosuje się do starej maksymy: „Jeśli nie możesz ich pokonać, dołącz do nich“. Zgodnie z ostatnim raportem wiodącego krypto walutowego serwisu informacyjnego CoinDesk, firma płatnicza ma zamiar wprowadzić usługę kupna i sprzedaży krypto walut.

Strategia PayPal pozwalająca na kupno i sprzedaż waluty kryptońskiej
Na raport, osoba zaznajomiona z tematem ujawnił, że PayPal i Venmo (PayPal’s peer-to-peer platforma płatności), planują pozwolić osobom fizycznym i / lub przedsiębiorstw do zakupu i sprzedaży kryptokursztynu bezpośrednio z platform. Źródło zauważa, że wprowadzą one „jakiś rodzaj wbudowanej funkcjonalności portfela, aby można było go tam przechowywać“.

Źródło zauważa również, że PayPal będzie polegać na kilku giełdach jako dostawcy płynności dla transakcji. Nie jest jednak jasne, które konkretne waluty kryptograficzne firma będzie oferować swoim użytkownikom w tym momencie.

Inne źródło poinformowało punkt sprzedaży, że PayPal planuje uruchomienie tej usługi kupna i sprzedaży walut kryptograficznych w ciągu najbliższych trzech miesięcy – lub nawet wcześniej.

Należy wspomnieć, że PayPal niedawno zatrudnił dyrektora ds. strategii walki z analfabetyzmem i przeciwdziałania praniu pieniędzy, zgodnie z ogłoszeniem o pracy w marcu 2020 roku. Dyrektor ds. strategii blokchainów jest odpowiedzialny za kierowanie działaniami firmy na rzecz ekspansji rynkowej oraz identyfikację partnerstw i możliwości, które są związane z blokchainami.

Chociaż PayPal nie potwierdził oficjalnie zatrudnienia stratega ds. strategii blockchain, ogłoszenie o pracy sugeruje, że firma zakończyła już proces rekrutacji. Nie jest jednak jasne, czy nowo zatrudniony dyrektor jest częścią nowego przedsięwzięcia związanego z kupnem/sprzedażą waluty kryptograficznej.

Big Boost to Cryptocurrency Mass Adoption

Powodem, dla którego jest to tak wielka sprawa dla kryptońskiej firmy jest fakt, że zarówno PayPal, jak i Venmo mają prawie 400 milionów klientów. Oznacza to, że oferowanie usługi zorientowanej na kryptoanalizę wystawi Bitcoin Evolution na próbę milionom użytkowników, a następnie przybliży do rzeczywistości marzenie o masowej adopcji.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że nie po raz pierwszy PayPal wyraził żywe zainteresowanie walutami cyfrowymi i technologią blockchain. Firma była jednym z członków założycieli stowarzyszenia Libra Association na Facebooku, które zostało ogłoszone w czerwcu 2019 roku, ale wycofało się z ambitnego projektu waluty cyfrowej w październiku ubiegłego roku.