Mikrostrategia Bitcoin wzrosła o 21 procent, teraz warta ponad 500 milionów dolarów

MicroStrategy Bitcon wart teraz ponad 500 milionów dolarów

Prezes firmy jest teraz kryptońskim bykiem.
MicroStratgey do przechowywania kryptografii przez 100 lat

Przypomnijmy, że firma Business Intelligence MicroStrategy zainwestowała w Bitcoin. W sierpniu i wrześniu kupiła krypto warte 425 milionów dolarów. Wartość krypto firmy wzrosła nawet o 21 procent i wynosi obecnie około 517 milionów dolarów.

Wzrost cen Bitcoinów MicroStrategy można przypisać jedynie wzrostowi cen Bitcoinów w ciągu ostatnich tygodni. Cena kryptoidy nadal rosła, osiągając roczny poziom 14 tys. dolarów. MicroStrategy jest jednym z najlepszych graczy.

Gwałtowny wzrost cen sprawił, że prezes firmy, Michael Saylor, jest obecnie niezwykle byczy. Teraz twierdzi, że Bitcoin to cyfrowe złoto.
RelatedPosts

  • USA głosuje za zmianą złożonych papierów wartościowych
  • Huobi zaprzecza, że 400 milionów dolarów, które najwyraźniej otrzymał, aby utrzymać w tajemnicy.
  • Ubezpieczenie na wypadek niewypłacalności eToro nie obejmuje inwestorów kryptograficznych
  • Rynek kryptoński jest właśnie w fazie śnieżnej kuli – Bitwise CIO
  • Dlaczego Bitcoin inwestuje?

Firma, pomimo tego, że jest notowana na Nasdaq, nadal stawia na Bitcoin. Michael Saylor, który również powiedział w 2013 roku, że dni Bitcoin są policzone, a krypta skończy się jak hazard online jest teraz bullish o tym.

Saylor ujawnił, że firma zdecydowała się kupić Bitcoin po tym, jak decydenci i inwestorzy w firmie dali kiwnięcie głową. Według niego MicroStrategy Bitcoin nie jest zabezpieczeniem ani spekulacją. Jest to raczej strategia przyjęcia standardów Bitcoin.

Wpływ COVID-19 na gospodarkę światową był kolejnym powodem, dla którego MicroStrategy musiała spojrzeć na alternatywne sposoby inwestowania. Musieli oni postawić na aktywa, które mogą zachować wartość jego kapitału w dłuższej perspektywie.

Według Saylora, Bitcoin stał się wyborem, gdy odkrył, że inne aktywa są podatne na podatki i śmieszne opłaty.

Droga MicroStrategy Bitcoin, jak to się zaczęło

Podróż MicroStrategy Bitcoin rozpoczęła się od zainwestowania 250 milionów dolarów w Bitcoin. Następnie firma ogłosiła dodatkową inwestycję w wysokości 175 milionów dolarów, co daje łącznie 38 250 przy łącznej cenie zakupu 425 milionów dolarów.

Teraz, inwestycja jest dla firmy historią, ponieważ zaczyna ona liczyć swoje zyski. W wywiadzie dla Raoula Pal’a, Saylor powiedział, że firma planuje utrzymać aktywa cyfrowe przez ponad 100 lat.

Powiedział również, że Bitcoin jest ostatecznym zabezpieczeniem przed inflacją, które jest tysiąc razy lepsze niż złoto.